Offers “Allianz”

11 days agoAllianz

Specialist produse de asigurare si analiza de piata

  • NORWAY

Job description

Ce responsabilitati vei avea :

·  Identificarea si definirea pietei tinta din perspectiva caracteristicilor si nevoilor clientilor;
·  Definirea conceptului de produs din perspectiva adaptarii la nevoile, caracteristicile si interesele clientilor care formeaza piata tinta, strategie, pozitionare competitiva produs in piata, estimari potential piata;
·  Testarea produselor cu clientii/ distribuitorii si testari ale caracteristicilor produselor din perspectiva adaptarii la nevoile si caracteristicile pietei tinta;
·  Imput caracteristici produse in documente publice aferente produselor (prezentari si brosuri ale produselor, site AZT, continut ale ofertelor, politelor, conditiilor asigurare, formularelor utilizate in relatia cu clientii)
·  Analiza feedback-uri VoC clienti din zona de produse + generare initiative de imbunatatire
·  Implicare in proiecte de imbunatatire CX (informatii clienti in aplicatiile self-service online, simplificare exprimare si reorganizare informatii)

Ce asteptari avem de la tine :

·  Cunoastere piata si produse de asigurari generale si asigurari de viata (KPis, produse, competitie, nevoi consumatori si piata tinta, dinamica pietei de asigurari, previzuini, analize de piata)
·  Intelegere legislatie specifica industriei de asigurari
·  Experienta relevanta in dezvoltare de produse de asigurari, in vanzare de produse de asigurari sau intr-o pozitie de imput si analiza produse – asigurari generale si de viata
·  Limba romana – exprimare si reguli de gramatica – nivel avansat
·  Limba engleza – scris si vorbit – nivel avansat

Ce iti oferim:

·  Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului Allianz
·  Un model de lucru hibrid si un program flexibil
·  Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
·  Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative
·  Tichete de masa si tichete cadou
·  Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare
·  Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster, abonament World Class, etc.

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory