Expires soon Kpmg

Konsultant Financial Risk Management - ryzyko kredytowe

  • Internship
  • POLAND

Dołącz do zespołu Financial Risk Management w Warszawie w ramach działu FS Advisory i wykorzystaj szansę na rozwój zawodowy na stanowisku:

Konsultant/Starszy konsultant/ Ekspert w dziale Financial Risk Management- Ryzyko Kredytowe

Zespół zajmuje się w doradztwem w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym, ryzykiem kredytowym oraz ryzykiem płynności, jak również świadczy usługi dotyczące aspektów regulacyjnych na rynkach finansowych. Zespół ryzyka kredytowego składa się głównie pasjonatów analizy danych oraz tworzenia i weryfikacji poprawności działania modeli ryzyka kredytowego. Jesteśmy młodym i energicznym zespołem otwartym na nowe osoby oraz wyzwania.Niezależnie czy jesteś na początku swojej ścieżki zawodowej czy też mas zunikalną wiedze w zakresie ryzyka finansowego, którą chcesz się podzielić,jesteśmy zespołem dla Ciebie.

Zakres obowiązków:

• współtworzenie i walidacja modeli ryzyka kredytowego (scoringi, parametry ryzyka PD/LGD/CCF, modele spełniające wymogi regulacyjne oraz modele zupełnie autorskie, wspierające działania biznesowe),
• udział w realizacji projektów z zakresu ryzyka kredytowego
• tworzenie pisemnych raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów.

Od kandydatów oczekujemy:

• wykształcenia wyższego (ekonomia bądź kierunki ścisłe),
• doświadczenia w bankowości, nadzorze finansowym lub w podobnym zespole innego big 4,
• umiejętności pisania zapytań w SQL
• praktycznej znajomości jednego lub więcej języków przetwarzania i analizy danych (preferowane: R, SAS, Python),
• znajomość podstaw statystyki i teorii prawdopodobieństwa (np. regresjaliniowa, korelacja, rozkład normalny),
• bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

Stanowisko dobierzemy w zależności od Twojego doświadczenia i preferencji rozwoju.

Mile widziane:

• certyfikacje zawodowe: CFA, PRM, FRM,
• umiejętność programowania w innych językach niż wskazane wyżej,
• rozwinięte umiejętności komunikacji.

Dlaczego warto pracować w KPMG?

• możliwość dalszego rozwoju zawodowego w międzynarodowej korporacji,
• udział w ciekawych i rozwijających projektach - brak rutyny oraz powtarzalności działań,
• specjalistyczne szkolenia,
• przyjazna atmosfera pracy,
• bogaty pakiet dodatków (ubezpieczenie zdrowotne /multisport).

Zainteresowane osoby prosimy o złożenie aplikacji korzystając z opcji .

© 2019 KPMG Sp. z o.o. jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i członkiem sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative ('KPMG International'), podmiotem prawa szwajcarskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. ć

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory